Инженери от Масачузетския технологичен институт са проектирали нагряваща маска, която

...
 Инженери от Масачузетския технологичен институт са проектирали нагряваща маска, която
Коментари Харесай

Учени изобретиха нагряваща маска

 

Инженери от Масачузетския софтуерен институт са проектирали нагряваща маска, която да филтрира и деактивира ковид, намалявайки риска от зараза, заяви „ Сабах ”.

Според Sci-Tech Daily маската за многократна приложимост ще включва медна мрежа, която ще се нагрява чрез зареждане от батерия.

Според проучването, мрежата в комбиниране с високите температури биха деактивирали вирусните частици, защото въздухът минава неведнъж през мрежата, до момента в който индивидът, който носи маската, вдишва и издишва.

Този тип маска би била потребна за здравните служащи или за хората, които би трябвало да са тук-там, където обществената отдалеченост е мъчно постижима.

„ Това е изцяло нова идея за маска, защото тя не блокира вируса, а му разрешава да премине през маската, само че го забавя и деактивира ”, твъръди Майкъл Страно - един от преподавателите в института.

Той означи, че маските, които хората носят в този момент ги защищават от заразяване, само че никой не мисли за деактивиране на вируса и стерилизирането на въздуха.

Изследователите възнамеряват да започват тестванията за маските незабавно. 
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР